Loading...
 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΕΚΛΟΓΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΕΞΕΛΕΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ
ΣΤΙΣ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014

Σήμερα στις 14 Ιουνίου 2014 και ώρα 10.00 π.μ. συγκλήθηκε στο αμφιθέατρο του Νος. «Σωτηρία» η Γενική Συνέλευση των ταμειακώς εντάξει μελών της Ελληνικής Πνευμονολογικής Εταιρείας με θέμα: Απολογισμός, Εκλογές & Ανάδειξη Νέου Δ.Σ.

Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης ορίστηκε ο κ. Ζαχαριάδης Εμμανουήλ που έδωσε τον λόγο στον πρόεδρο κ. Γουργουλιάνη, ο οποίος έκανε τον απολογισμό πεπραγμένων της τριετίας 2011-2014. Στην συνέχεια τον λόγο έλαβε ο ταμίας κ. Κωνσταντίνου και παρουσίασε τον οικονομικό απολογισμό εγκεκριμένο από την εξελεκτική επιτροπή. Ο απολογισμός εγκρίθηκε ομόφωνα δια ανατάσεως των χειρών και δεν υπήρξαν ενστάσεις.

Στην συνέχεια ζήτησαν και έλαβαν τον λόγο τα παρακάτω μέλη της ΕΠΕ.

Πολυχρονόπουλος Βλάσης, Αλχανάτης Μάνος, Γιαμπουδάκης Παντελής, Τάτσης Γεώργιος και Ζακυνθινός Σπυρίδων.

Κατόπιν προτάσεως της Γ.Σ. εφορευτική επιτροπή ορίστηκαν οι κ.κ.

1.         Περλικός Φώτης

2.         Μιχαηλίδης Στέλιος

3.         Παπαβασιλείου Απόστολος


Υποψήφιοι για μέλη του Δ.Σ. 


Αλχανάτης Μάνος

Βασιλακόπουλος Θεόδωρος

Γκιόζος Ιωάννης

Ζακυνθινός Σπυρίδων

Κατής Κωνσταντίνος

Κιουμής Ιωάννης

Κοσμάς Επαμεινώνδας

Κουλούρης Νικόλαος

Πατάκα Παρασκευή

Πεχλιβανίδης Θεόφιλος

Τουμπής Μιχαήλ

Χειλάς Γεώργιος


Υποψήφιοι Εξελεκτικής Επιτροπής:

1. Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

2. Πολυχρονόπουλος Βλάσης

3. Τάτσης Γεώργιος


Από την καταμέτρηση των ψήφων προέκυψε ότι:

Ψήφισαν  : 531   (342 επί τόπου + 189 με επιστολική ψήφο)

Έγκυρα    : 511

Λευκά       :   2

Άκυρα       :  18 


Έλαβαν:

Αλχανάτης Μάνος                      85 

Βασιλακόπουλος Θεόδωρος      201

Γκιόζος Ιωάννης                       81

Ζακυνθινός Σπυρίδων             141

Κατής Κωνσταντίνος                227

Κιουμής Ιωάννης                     74

Κοσμάς Επαμεινώνδας             134

Κουλούρης Νικόλαος               236

Πατάκα Παρασκευή                 101

Πεχλιβανίδης Θεόφιλος            119

Τουμπής Μιχαήλ                     272

Χειλάς Γεώργιος                      209

Εξελεκτική Επιτροπή:

1. Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

2. Πολυχρονόπουλος Βλάσης

3. Τάτσης Γεώργιος

Με βάση των αριθμό ψήφων εκλέγονται κατά σειρά:

1.  Τουμπής Μιχαήλ

2.  Κουλούρης Νικόλαος

3.  Κατής Κωνσταντίνος

4.  Χειλάς Γεώργιος

5. Βασιλακόπουλος Θεόδωρος

6.  Ζακυνθινός Σπυρίδων

7.  Κοσμάς Επαμεινώνδας

Αναπληρωματικοί:

1.  Πεχλιβανίδης Θεόφιλος

2.  Πατάκα Παρασκευή

3.  Αλχανάτης Μάνος



Δεν υπήρξαν ενστάσεις


Το παρόν καταστατικό συντάχθηκε και υπογράφεται από την εφορευτική επιτροπή:

1.   Περλικός Φώτιος

2.   Μιχαηλίδης Στυλιανός

3.   Παπαβασιλείου Απόστολος